با استفاده ازین موارد امنیت درب های ورودی منزل خود را بالا ببرید:

استفاده از دستگیره های دیجیتال

اولین مرحله برای بالا بردن امنیت خانه ها استفاده از یک قفل مناسب است، سرمایه گذاری برای خرید یک قفل جدید که از تکنولوژی های جدید برای محافظت از ورودی ها استفاده میکنند باعث افزایش راحتی و امنیت خانه ها میشود.

قفل هوشمند درب خانه چگونه کار می‌کند؟

قفل‌های هوشمند توسط الکترومکانیک کار می‌کنند. الکترومکانیک هم از مهندسی برق و هم از مکانیک از برخی فرآیندها و مراحل استفاده می‌کند که نتیجه‌اش این است که یک سیگنال الکتریکی حرکت مکانیکی ایجاد می‌کند. یک حرکت مکانیکی همچنین می‌تواند یک سیگنال الکتریکی ارسال کند.

مانند قفل سنتی، قفل هوشمند نیز به قفل و کلید نیاز دارید. هنگام استفاده از این قفل، شما دستورالعمل‌هایی را بر روی یک دستگاه الکترونیکی مجاز مانند یک کلید مخصوص هوشمند یا تلفن همراه ارسال می‌کنید. یک کلید رمزنگاری شده که بخشی از اطلاعات است، فرآیند را اجرا می‌کند تا دسترسی به داخل صادر شود.

علاوه بر قفل کردن و باز کردن درب، یک قفل هوشمند که به وای‌فای وصل شده است به شما امکان می‌دهد تا بتوانید ورود و خروج‌ها را کنترل کرده و نظارت کنید. همه فرآیندها به صورت کاملاً دیجیتالی انجام می‌شود، به طوری که کاربر تنها وظیفه وارد کردن اطلاعات و تنظیم قفل را بر عهده دارد.

اهمیت خرید قفل هوشمند درب منزل

بررسی‌ها نشان می‌دهند که نیمی از ایرانی‌ها حداقل یک بار در سال کلیدهای خود را گم می‌کنند. این مورد باعث تلف شده زمان و صرف هزینه برای ساخت کلید و یا تغییر قفل می‌شود. راه حل ساده به نظر می‌رسد، قفل درب منزل را به یک سیستم بدون کلید تبدیل کنید! با اینکه پیشنهاد ما این است که از یک قفل دوگانه که هم قابلیت الکترونیکی داشته باشد و هم مکانیکی استفاده کنید (هم هوشمند و هم کلیدخور است).

حال توجه به این نکته ضروری است که استفاده از قفل هوشمند درب خانه باعث می‌شود درب شما از نظر جسمی نیز قوی‌تر شود، زیرا در داخل قفل از تجهیزات حساس و ظریف استفاده شده است تا در برابر ضربه و نفوذ مقاوم باشد. این مهم به مالکان کمک می‌کند تا از فضای زندگی خود در برابر سارقان محافظت کنند.

با این حال، قفل هوشمند یک کنترل بیشتر به شما می‌دهد. تجربه کاربردی راحت و اجازه دسترسی به شما این امکان را می‎دهد تا نظارت کنید چه کسانی می‌آیند و یا می‌روند. این مهم در نهایت خانه شما به محیطی امن‌تر تبدیل خواهد کرد. بنابراین، می‌توان به راحتی درک کرد که وجود یک قفل هوشمند، دو ویژگی مهم برای منزل شما یعنی امنیت بالا و راحتی بیشتر را فراهم می‌کند.

فواید قفل هوشمند درب خانه

در زیر در مورد مزایای استفاده از قفل هوشمند درب منزل صحبت می‌کنیم:

راحتی:

در هنگام استفاده از قفل درب هوشمند نیازی به حمل کلید ندارید. لازم نیست از گم کردن یا فراموش کردن جایی بپرهیزید. شما مجبور نخواهید بود که در خارج از درب بنشینید تا صبر کنید کلیدساز بیاید و قفل درب را بشکند. قفل هوشمند به صورت خودکار باز و بسته می‌شود و می‌تواند از طریق موبایل یا سیستم بیومتریک فعال شود.

زمان باز و بسته شدن سریع:

با قفل‌های مکانیکی معمولی باید چند دقیقه وقت بگذارید تا درب را باز کنید. شما همچنین زمان زیادی را برای بستن درب می‌گذرانید. اما قفل هوشمند باعث صرفه جویی در وقت شما خواهد شد، زیرا برای باز کردن قفل حدود سه تا پنج ثانیه طول می‌کشد و شما فقط باید درب را ببندید و قفل به طور خودکار بسته می‌شود.

ایمنی و امنیت بالا:

قفل هوشمند درب خانه با استفاده از سیستم دیجیتالی کار می‌کند، بنابراین باز کردن دَر و هک کردن آن بسیار دشوار است. علاوه بر این، هنگامی که یک اقدام شدید یا احتمال یک سرقت وجود دارد، قفل درب صدای زنگ خطر منتشر می‌کند، بنابراین می‌تواند در اسرع وقت، کاربر را نسبت به خطر آگاه کند.

کنترل دقیق داخل و خارج:

با نصب قفل اسمارت خانگی، دسترسی کاملی به داخل و خارج منزل خواهید داشت. در حقیقت، قفل هوشمند یک وسیله الکترونیکی است که به شما امکان می‌دهد در هر زمان، افرادی که وارد و خارج می‌شوند را کنترل کنید. علاوه بر اینکه می‌توانید کنترل کنید چه کسی وارد و خارج می‎شود، می‌توانید تصمیم بگیرید که چه کسی اجازه دارد در یک بازه زمانی خاص وارد محیط شود.

آسان برای استفاده:

بسیاری از مردم هنوز هم فکر می‌کنند که موارد مرتبط با فنآوری اغلب پیچیده و استفاده از آنها دشوار است. اما با قفل هوشمند درب خانه، عملیات بسیار ساده است. در مدت زمان کوتاهی می‌توانید نحوه نصب و استفاده از قفل د را از طریق دفترچه راهنما یا دستورالعمل های مستقیم از طرف کارکنان نصب درک کنید.

برای افزایش امنیت خانه هایتان به سایت یوکا مراجعه کنید

اما علاوه بر قفل های با تکنولوژی جدید و قفل الکترونیکی میتوان از روش های دیگری برای افزایش امنیت خانه استفاده کرد که در این نوشته به آنها میپردازیم.

استفاده از چشمی درب

استفاده کردن از چشمی مناسب روی درب ورودی آپارتمان این اجازه را به شما میدهد که بتوانید پیش از بازکردن درب از وقایع بیرون از خانه مطلع شوید، در این حالت زمانی که تهدیدات امنیتی وجود داشته باشد میتوانید آنها را از طریق چشمی مشاهده کنید.

استفاده از DOOR BAR

Door Bar ها به مجموعه از پیچ و مهره های تقویت شده گفته میشود که برای افزایش امنیت درب ها به کار میروند. استفاده از آنها باعث میشود که مقاومت درب در برابر شکستن افزایش پیدا کند. و در برابر نیروی بیش از حد مقاومت داشته باشد.

برای اطلاع از سطح امنیت خانه های هوشمند کلیک کنید.

استفاده از زنجیر درب

زمانی که از این وسیله کاربردی استفاده میکنید، حتی اگر فردی که پشت درب قرار دارد کلید داشته باشد نمیتواند وارد شود، و زنجیر مانع ورود آنها خواهد شد.

استفاده از شب بند

شب بند مقاومت درب ورودی آپارتمان شما را تا حد زیادی افزایش خواهد داد مناسب افرادی است که کودک یا سالمندانی را که در برابر تهدیدات خارجی مقاومت ندارند مناسب است.

برای اینکه بتوان امنیت فضای داخلی خانه و یا اتاق ها را تامین کرد باید با استفاده از روش هایی امنیت درب های ورودی را بالا ببریم همچنین در ادامه به بررسی قفل های هوشمند میپردازیم…

 

منبع:

http://solltani1.rozblog.com/post/25