دستگیره کارتی چیست ؟

دستگیره های کارتی با قابلیت شناسایی کارتهای بدون تماس Mifare در طرحهای و برندهای مختلف در بازار موجود می باشند . استفاده از این مدل کارتها در قفلهای کارتی باعث میشود دیگر نگرانی بابت کلید مکانیکی و دردسرهای نگهداری و مفقود شدن آنرا نداشته باشید . مغزی قفلهای کارتی بصورت الکترونیکی عمل میکند و فرمان باز شدن درب را فقط از طریق کارت امکانپذیر میسازد . در این مدل قفلها امکان تعریف محدوده زمانی و همچنین امکان گزارشگیری تردد بوسیله کارت میسر می باشد .

 

چرا قفلهای کارتی نسبت به قفلهای معمولی از امنیت بیشتری برخوردارند ؟

 • امکان ثبت و گزارشگیری از تردد افراد
 • محدودیت دسترسی برای اشخاص در زمانهای خاص
 • مجهز به کلید مکانیکی غیر قابل کپی
 • مجهز به مغزی الکترونیکی استاندارد با امنیت بالا
 • مدیریت قفل از طریق سیستم نرم افزاری و ادمین امنیتی
 • مجهز به سیستم حریم خصوصی ( شب بند )
 • و ……………..

از قفلهای کارتی کجا می توان استفاده کرد ؟

این مدل قفل ها امروزه در بسیاری از هتلهای لوکس و معمولی ، هتل آپارتمانها و مهمانسرا در حال بهره برداری می باشند .

 

مزایای قفلهای کارتی چیست ؟

دستگیره های کارتی هتلی ، امروزه یکی از مهمترین و بزرگترین دغدغه های هتلداران و مسافران که جلب رضایت مشتری ، امنیت مالی ، احساس آرامش و آسایش میهمانان ، تسهیل در کنترل و هدایت بخش های مختلف اقامتی ، عدم اتلاف انرژی و زمان می باشد را برطرف کرده و بهره وری از تکنولوژی روز در صنعت هتلداری را به ارمغان می آورد . در واقع استفاده از قفلهای الکترونیکی یکی از راهکارهای پیشرفته جهانی و همچنین یکی از روشهای نوین هتلداری محسوب میگردد .دستگیره های کارتی یا همان دستگیره های الکترونیکی RFID علاوه بر ایجاد امنیت ، آرامش و تسریع در باز و بسته کردن درب از زیبایی خاصی برخوردار هستند که در ظاهر و نمای راهرو و دربهای هتل نقش بسزایی دارند . همچنین استفاده از قفلهای هتلی ، هراس از مفقودی کلید و جابجایی آن را از بین می برد .

ویژگیهای استفاده از قفلهای کارتی :

 • امکان کنترل زمان حضور مسافر درون هتل ( اتمام اعتبار در تاریخ و زمان خاص)
 • امکان حذف کارت در صورت مفقود شدن کارت به سادگی و صدور کارت مجدد
 • امکان استفاده از کارت خدمتکار با زمان بندی مشخص (محدودیت در روز های خاص و ساعت های خاص)
 • امکان استفاده از کارت امرجنسی برای مدیریت جهت باز کردن تمام درب ها در حالت های اضطراری
 • امکان گزارش گیری از زمان تردد مسافر و یا خدمتکار ها از طریق کارت و یا دستگاه هندست
 • امکان استفاده از دستگیره کارتی برای درب های خاص که پرسنل از آن تردد دارند جهت کنترل زمان تردد و دریافت گزارش های تردد مربوطهجزئیات قفل هتلی :

قفل هتلی شامل سه قطعه اصلی می باشد .

۱- قسمت بیرونی ( نمای دستگیره )

۲- قسمت داخلی ( پشت دستگیره )

۳- مغزی اتوماتیک

 

تجهیزات اصلی سیستم قفل هتلی :

۱- دستگیره کارتی ( الکترونیکی )

۲- کارت مایفر ( کارت بدون تماس RFID )

۳- انکدر کارت ( جهت کد کردن و تعریف کارت )

۴- نرم افزار ( جهت مدیریت رزرو ، گزارشگیری ، تعریف و … )

 

چرا قفلهای کارتی بدون تماس(RFID) باید جایگزین قفلهای کارتی با تماس مستقیم (IC) شود ؟

 

در قسمت مزایای قفل کارتی دلایل مهمی برای استفاده از این قفلها بیان شد . در این قسمت به مواردی در مقایسه قفلهای RFID با قفلهای IC میپردازیم :

۱- استفاده از کارت RFID علاوه بر جایگزینی برای کلید اتاق و دردسرهای نگهداری از کلید ، تماس مستقیم ندارد و کارت مستهلک نمیشود .

۲- قفلها دارای منبع تغذیه باطری آلکالاین هستند که عمر بالای دستگیره را تضمین میکنند .

۳- عمر برد و مدار قفلهای RFID چند برابر عمر مدار IC میباشد .

۴- امنیت بسیار بالا در کارت RFID ( امکان کپی کارت نیست )

۵- کاربری بسیار آسان کارت RFID

 

انواع قفل هتلی کارتی

( آفلاین / آنلاین )

قفلهای کارتی هتلی اغلب بصورت آفلاین در بازار قابل تهیه و استفاده می باشند . اغلب هتلداران برای صرفه جویی در هزینه و قیمت مناسب ، قفلهای آفلاین را انتخاب میکنند . در قفلهای آفلاین امکان گزارشگیری تردد فقط از طریق کارتهای گزارشگیری و بصورت دستی از تک تک قفلها انجام می پذیرد . در این روش ارتباطی بین نرم افزار و قفلها برقرار نمی باشد و قفل بصورت کاملا مستقل عمل می کند .

قفلهای آنلاین ، معمولا در هتلهای لوکس استفاده میشود . اغلب هتلدارانی که سیستم مدیریت آنلاین را برای دربهای هتل خود انتخاب می کنند ، اهمیت زیادی به گزارشگیری تردد بصورت آنلاین و اشراف کامل به اتاقها از طریق نرم افزار قائل هستند . سیستم آنلاین هتلی مدیریت از طریق نرم افزار با تک تک اتاقها بصورت آنی برقرار میسازد . ارتباط آنلاین بین قفلها و سیستم مدیریت مرکزی از طریق کابل شبکه و یا از طریق Wifi امکانپذیر است . در سیستم وایرلس نیازی به کابل کشی درب و چارچوب نیست .

 

چرا قفل کارتی یوکا بخریم ؟

تنوع در مدلها و رنگ ، زیبایی و طراحی فوق العاده قفلهای کارتی یوکا باعث تمایز این محصول نسبت به محصولات مشابه در بازار شده است . قفلهای کارتی یوکا دارای ۲ سال گارانتی بدون قید و شرط می باشند که در صورت تقاضای مشتری قابل تمدید میباشد . قفلهای کارتی یوکا در بازار توسط شرکت آریابان ارائه میگردد، این شرکت علاوه بر تمرکز بر کیفیت و زیبایی ، محصولات یوکا را با قیمت مناسبی در اختیار مشتریان قرار می دهد . تمرکز بر کیفیت محصول ، قیمت مناسب و مشتری مداری باعث شده تا این شرکت به رزومه درخشانی در بازار هتلی ایران دست پیدا کند .

 

منبع:

https: ariaban.net